Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dlaczego potrzebujemy badań klinicznych? 

W dobie wielu chorób i zagrożeń dla zdrowia ludzkiego,  pacjenci na całym świecie oczekują nowych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych terapii. Dostęp do nowoczesnych metod terapeutycznych i leków możliwy jest dzięki badaniom klinicznym, które są niezbędnym elementem procesu dopuszczenia leku do obrotu.

Według definicji,  badania kliniczne to badania prowadzone w celu odkrycia lub potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa leku, albo metody terapeutycznej. Są to ściśle określone procedury medyczne przeprowadzane przy udziale ludzi, którzy dobrowolnie zgłaszają chęć udziału i spełniają określone wymogi. Wszystkie procedury są precyzyjnie monitorowane wg. europejskich i światowych wytycznych.

Jakie korzyści odnoszą pacjenci przystępując do badania klinicznego?

Badania kliniczne stanowią wielką szansę dla pacjentów. Często  są jedyną szansą na dostęp do leku mogącego zapewnić poprawę stanu zdrowia. Pacjenci uczestniczący w badaniach klinicznych bezpłatnie korzystają z najnowocześniejszych terapii oraz opieki medycznej o podwyższonym standardzie i bezpłatnych badań przesiewowych, które często pozwalają na wczesną diagnozę innych niebezpiecznych schorzeń.

Badania kliniczne pozwalają tworzyć przyszłość medycyny

Udział w badaniach klinicznych przyczynia się do  rozwoju medycyny i pozwala  znaleźć lepsze metody leczenia schorzeń, dla których obecne rozwiązania nie są wystarczająco skuteczne. Badania kliniczne dają naukowcom możliwość zdobycia unikatowej wiedzy i doświadczenia w danej dziedzinie medycyny poprzez dostęp do nowych terapii z dodatkowymi korzyściami dla pacjentów objętych szczególna opieką podczas przeprowadzonych BK.

Niezależnie od motywacji, decydując się na dołączenie do badania klinicznego można pomóc nie tylko sobie,  ale także  przyszłym pokoleniom prowadzić zdrowsze  życie oraz skuteczniejszą walkę z chorobami, które dziś stanowią dla nas zagrożenie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana udziałami w badaniu klinicznym prowadzonym w Ośrodku Terpa – skontaktuj się z nami:

📞 501 018 138

📧 osrodek@terpa.eu

Aktualnie prowadzimy rekrutacje pacjentek z wulwodynią.

 

 

Autor: mgr Marta NowosadZgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.