Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w Lublinie

W Polsce z roku na rok przeprowadzane są coraz bardziej postępowe przedsięwzięcia z dziedziny medycznej. Jednym z takich zabiegów jest właśnie histeroskopia, którą możesz wykonać w jednym z naszych gabinetów w Lublinie. Zachęcamy do podejmowania działań prozdrowotnych i leczniczych.

Kiedy warto wykonać zabieg histeroskopii?

Histeroskopia jest najczęściej przeprowadzana w przypadku rozpoznawania, a także leczenia wielu schorzeń. Należą do nich kwestie związane z próbami starania się o dziecko: niemożność donoszenia ciąży, niepłodność. Może być także pomocna w przypadku mięśniaków podśluzówkowych i polipów kanału i jamy macicy. Okaże się dobrym rozwiązaniem również przy nieprawidłowych krwawieniach, a także przy zrostach wewnątrzmacicznych.

Czy histeroskopia jest bolesna?

Histeroskopia jest zabiegiem bezbolesnym, a pacjentka jest w pełni świadoma działań podejmowanych przez lekarzy. W przypadku histeroskopii ambulatoryjnej nie stosuje się żadnego rodzaju znieczulenia. Jeśli jednak taka właśnie jest wola pacjentki, w trosce o jej komfort zalecamy przyjęcie jednej bądź dwóch tabletek przeciwbólowych. Należy je spożyć najlepiej w okolicy 1-2 godzin przed planowym zabiegiem. Przed wykonaniem tego zabiegu niezbędne będzie przeprowadzenie badania ginekologicznego.

Histeroskopia diagnostyczna

Jest to małoinwazyjna metoda, która pozwala na skuteczną diagnostykę. Histeroskop jest wprowadzany przez szyjkę macicy do jamy macicy, wnętrze zostaje wypełnione solą fizjologiczną. Pomaga to osiągnąć lepszy obraz, a co się z tym wiąże – trafniejszą diagnozę. 

Histeroskopia operacyjna

Ułożenie pacjentek przy przeprowadzaniu tego rodzaju zabiegu jest podobne jak przy badaniu ginekologicznym. Przeprowadzenie tego działania wymaga zastosowania wzierników, które pozwolą na dokładne zlokalizowanie szyjki macicy, a także wprowadzenie narzędzi endoskopowych. W zależności od celu wykonywanego zabiegu użyte zostaną inne narzędzia.

Przeciwwskazania po histeroskopii

Najczęstszym przeciwwskazaniem po odbytym zabiegu histeroskopii jest niepodejmowanie współżycia do ustąpienia ewentualnego krwawienia bądź gdy takie nie występuje – w ciągu doby po wykonaniu.

Histeroskopia w Lublinie

Histeroskopia jest zabiegiem niezwykle innowacyjnym w Polsce, a na świecie jest wykonywana jedynie od 10 lat. Pragniemy zaproponować ten rodzaj rozwiązania naszym pacjentkom mieszkającym w Lublinie i jego okolicach. Stale się rozwijamy, a działaniu naszego zespołu przyświeca misja. Z tego powodu szukamy innowacyjnych rozwiązań z zakresu medycyny. Wynikiem tych poszukiwań i wychodzenia naprzeciw naszym pacjentom jest właśnie histeroskopia w Lublinie. Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.