Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zabiegi chirurgiczne oraz konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej 

Przed umówionym terminem wizyty, prosimy o zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi wykonywanego zabiegu.
W przypadku wątpliwości oraz dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: 501-018-138.

Niektóre zabiegi wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta i określonego postępowania po zabiegu. Lekarz prowadzący o tym uprzedzi.

Badania i zabiegi są opisane w zakładkach, szczegółowe pytania należy kierować do lekarza prowadzącego. Lekarz może przekazać indywidualne zalecenia pacjentce/pacjentowi.

Bardzo ważną sprawą jest uprzedzenie lekarza o przyjmowanych lekach, nawet tych na pozór nieznaczących (np. aspiryna), oraz o współistniejących chorobach (szczególnie o: wadach serca, zaburzeniach krzepnięcia, rozruszniku serca i chorobach infekcyjnych).

Czas trwania wizyt jest różny u poszczególnych specjalistów. Badanie ultrasonograficzne trwa najczęściej ok 30 min. 

Stosownie do wskazań dermatologa/onkologa wykonuje się chirurgiczne usuwanie znamion (podejrzanych, w miejscach ucisku lub drażnienia i inn.). Po wycięciu znamienia zakładane są szwy nierozpuszczalne – należy je zdjąć na kolejnej wizycie (po 7-14 dniach). Materiał jest wysyłany do badania histopatologicznego. 

Pacjent będzie poinformowany, że efekt kosmetyczny po usunięciu znamienia często bywa niezadowalający (szeroka blizna) mimo zastosowania prawidłowego postępowania i niepowikłanego gojenia. 

Znieczulenie?

Miejscowe, z zastosowaniem lignokainy lub bupiwakainy.

Przygotowanie do zabiegu?

Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu w czasie miesiączki i do 3 dni przed miesiączką. Wskazane jest zaprzestanie przyjmowania pochodnych aspiryny na 10 dni przed planowanym zabiegiem, jeśli pacjent/pacjentka przyjmuje inne leki przeciwkrzepliwe wskazane jest uzgodnienie postępowania z lekarzem wykonującym biopsję (pochodne acenokumarolu – wskazane przestawienie na pochodne heparyny przez lekarza rodzinnego/kardiologa).

Postępowanie po zabiegu?

Należy unikać pracy mięśni w okolicy z której wycinane jest znamię przez 2 tygodnie. Zdjęcie szwów po 7-14 dniach (według zaleceń lekarza). Należy odebrać wynik badania histopatologicznego za 2-3 tygodnie, chyba, że lekarz poda inny termin. W celu odebrania i interpretacji wyników należy umówić się na wizytę.

Przygotowanie do badania biopsji piersi:
Nie wykonujemy zabiegu u kobiet podczas miesiączki. Badanie piersi za pomocą biopsji nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Podczas pobierania materiału do badania pacjent nie musi być na czczo.

Na czym polega BAC piersi?
Biopsja piersi polega na nakłuciu guzka i pobraniu z niego materiału do badania histopatologicznego (czyli oglądania komórek  pod mikroskopem przez lekarza patomorfologa).
Zabieg odbywa się w asyście dwóch lekarzy. Przed biopsją lekarz – chirurg wykonuje badanie piersi dotykiem, natomiast lekarz – radiolog wykonuje  badanie ultrasonograficzne (USG piersi). Dla zwiększenia dokładności badania, także sam zabieg wprowadzenia igły w miejsce, z którego mają zostać pobrane komórki do badania, odbywa się pod kontrolą USG.

Czy biopsja  piersi boli ?
Igły używane do pobierania materiału komórkowego są bardzo cienkie, a sama biopsja trwa bardzo krótko, dlatego też jest ona praktycznie bezbolesna (pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucie).
Po biopsji pacjent nie musi przebywać w szpitalu. Zwykle bezpośrednio po badaniu można powrócić do domu i normalnej aktywności życiowej.

Badanie histopatologiczne?
Materiał wysyła się do badania histopatologicznego. Wynik badania będzie do odebrania na wizycie kontrolnej – za 2 -3 tygodnie (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Przygotowanie do badania biopsji tarczycy
Nie wykonujemy zabiegu u kobiet podczas miesiączki. Badanie piersi za pomocą biopsji nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Podczas pobierania materiału do badania pacjent nie musi być na czczo.

Na czym polega BACC tarczycy?
Biopsja tarczycy polega na nakłuciu guzka i pobraniu z niego materiału do badania histopatologicznego (czyli oglądania komórek tarczycy pod mikroskopem przez lekarza patomorfologa).
Zabieg odbywa się w asyście dwóch lekarzy. Przed biopsją lekarz – chirurg wykonuje badanie szyi dotykiem, natomiast lekarz – radiolog wykonuje  badanie ultrasonograficzne (USG tarczycy). Dla zwiększenia dokładności badania, także sam zabieg wprowadzenia igły w miejsce, z którego mają zostać pobrane komórki do badania, odbywa się pod kontrolą USG.

Czy biopsja tarczycy boli i czy wymaga pobytu w szpitalu?
Igły używane do pobierania materiału komórkowego są bardzo cienkie, a sama biopsja trwa bardzo krótko, dlatego też jest ona praktycznie bezbolesna (pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucie).
Po biopsji pacjent nie musi przebywać w szpitalu. Zwykle bezpośrednio po badaniu można powrócić do domu i normalnej aktywności życiowej.

Kiedy jest konieczne wykonanie biopsji tarczycy?
Podstawową rolą, jaką odgrywa badanie BACC w diagnostyce chorób tarczycy jest różnicowanie zmian złośliwych w obrębie gruczołu oraz wynikające z rozpoznania dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze. Właśnie na podstawie biopsji tarczycy podejmuje się decyzję o tym, czy operacja jest konieczna. Biopsja pozwala także na rozpoznawanie pewnych typów zapaleń tarczycy oraz na kontrolę wyników leczenia niektórych chorób tego narządu.

Badanie histopatologiczne?
Materiał wysyła się do badania histopatologicznego. Wynik badania będzie do odebrania na wizycie kontrolnej – za 2 -3 tygodnie (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Nasi specjaliści

dr mkk

Lek. Maciej Kondratowicz-Kucewicz

Chirurg
3

Lek. Stanisław Hetman

Chirurg

Rejestracja:

501 018 138

Terminy wizyt:

Czwartek: 16.00 – 20.00

Koszt wizyty:

porada onkologiczna 

– 250 zł

biopsja – 350 zł

usunięcie znamienia – jedno znamię – 550 zł

znamię dodatkowe – 400 zł

skleroterapia hemoroidów – od 600 zł

zdjęcie szwów – 40 zł

Gabinety Terpa:

Ul. Pogodna 34

20-533 Lublin



Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@www.terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.