W 2020 roku pojawiły się nowe rekomendacje, które wyznaczają kierunki zmian w profilaktyce raka szyjki macicy. Zmiany zostały przyjęte przez …
Krztusiec (koklusz) to choroba zakaźna wywołana przez bakterię Bordatella pertussis, zwykle o ciężkim przebiegu, a objawy i ich intensywność zależą …
Nawrotowe infekcje drożdżakowe – jak je rozpoznać? Zakażenie pochwy i sromu to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentek do …
Sytuacja związana z pandemią wywołuje obawy i niepokój szczególnie wśród kobiet w ciąży, które w niedługim czasie zgłoszą się do …
Zespół napięcia przedmiesiączkowego – potocznie nazywany PMS, dotyczy większości kobiet jednak każda z nas doświadcza go na swój sposób. PMS …
Wizyty lekarskie w Terpie są dostępne dla ciężarnych i pacjentów interwencyjnych, bez podejrzenia infekcji COVID-19. Dla Państwa i naszego bezpieczeństwa …
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca schemat postępowania dla oddziałów ginekologiczno-położniczych w sytuacji, kiedy zgłosi się ciężarna pacjentka z podejrzeniem …
Szanowni Pacjenci, Z uwagi na szczególne okoliczności oraz obecną sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa oraz nas wszystkich …
UWAGA Drodzy Pacjenci, mając na celu wspólne dobro i zdrowie w sytuacji zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem COVID-19, uprzejmie prosimy, …
Zanim przejdziemy do konkretów zadajmy sobie jedno podstawowe pytanie, czy cukier jest szkodliwy? Według zaleceń WHO ilość cukrów prostych (zawartych …
Zostaliśmy pierwszym na Lubelszczyźnie Ośrodkiem z Akredytacją Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji, tym samym znaleźliśmy się wśród 9 ośrodków w Polsce, które w sposób kompleksowy zajmują się leczeniem otyłości.
Zapraszamy do zapisów na warsztaty dla lekarzy towarzyszące konferencji Ginekologia i położnictwo 2019. Dr n. med. Ewa Baszak-Radomańska poprowadzi warsztaty na temat chorób sromu powodujących świąd, ostry i przewlekły ból. Warsztaty odbędą się 21 listopada 2019 r. w Krakowie.
Na życzenie uczestników ilość miejsc została zwiększona. Zapraszamy do zapisów.
Choroby sercowo-naczyniowe wciąż są odpowiedzialne za ok. 50% zgonów Polsce, co stawia je na pierwszym miejscu wśród przyczyn śmiertelności w naszym kraju. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że ok. 80% przypadków chorób serca, udarów mózgu oraz cukrzycy typu 2, można uniknąć dzięki odpowiedniej profilaktyce, kontroli oraz eliminacji czynników ryzyka.
Technika biofeedback jest jedną z metod rehabilitacji mięśni dna miednicy. Natomiast EEG-biofeedback i trening relaksacyjny mają szerokie zastosowanie w leczeniu przewlekłego stresu, bólu, łagodzeniu lęku i niepokoju, stanach depresyjnych, przeciwdziałaniu zmęczeniu, w terapii zaburzeń snu. Treningi są szczególnie polecane jako wspomaganie leczenia zaburzeń somatycznych oraz w czasie nadmiernego napięcia i przeciążenia organizmu. Redukują stres, odprężają i poprawiają ogólną kondycję psychofizyczną.
Zaburzenia w funkcjonowaniu mięśni i powięzi dna miednicy. Mięśnie dna miednicy to nie seksualny biceps. Więcej nie znaczy lepiej. Wobec wielu sprzecznych informacji, błędów prowadzących do kłopotów i utrapienia, warto sprawy przepony miednicy uporządkować.
Depresja w ciąży, depresja poporodowa czy baby blues? Co warto wiedzieć o nastroju kobiety w tym szczególnym czasie? Kiedy powinnaś skorzystać z pomocy psychologa i dlaczego? Zapraszamy do lektury artykułu Dr n. med. Agnieszki Mazurkiewicz – psychologa i psychoterapeuty w Ośrodku Terpa.
Wiele kobiet obawia się naturalnego porodu ze względu na ból porodowy, strach przed własną fizjologią czy nieprzewidywalną sytuacje. Należy pamiętać, że cięcie cesarskie w Polsce wykonuje się gdy poród drogami natury jest niemożliwy. Wyłącznie ze wskazań medycznych.
Plan porodu jest rodzajem dokumentu, w którym kobieta zawiera swoje oczekiwania oraz potrzeby względem porodu i opieki okołoporodowej. Zgodnie ze Standardami Opieki Okołoporodowej taki dokument każda ciężarna powinna szczegółowo opracować z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną. Plan porodu pomoże Ci uporządkować poszczególne etapy porodu, zapozna Cię z wydarzeniami i sytuacjami z którymi przyszła mama spotka się na porodówce. Zapoznaj się z listą kwestii opracowanych przez Położną w Gabinetach Terpa – Izabelę Dzianecką.
Terpa Sp. z o. o. Sp. k. • ul. Pogodna 34 • 20-333 Lublin • Tel: 501-018-138 • gabinety@terpa.eu • © SeniorCare 2016
Dodaj komentarz