Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

USG żył i tętnic w Lublinie

Rezerwacja wizyt

Rejestracja wizyt:

501 018 138 

81 44 272 72

Terminy wizyt:

Wtorek: 16.00 – 19.00

Koszt wizyty:

USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych – 160 zł

USG Doppler tętnic obu kończyn dolnych – 160 zł

USG Doppler żył obu kończyn dolnych – 160 zł

USG Doppler tętnic i żył jednej kończyny dolnej – 160 zł

USG Doppler tętnic kończyn górnych – 160 zł

USG Doppler żył kończyn górnych – 160 zł

Jan Sobstyl - ZnanyLekarz.pl

USG Doppler pozwala na skuteczną ocenę stanu żył kończyn górnych oraz dolnych, a także tętnic. W wyniku jego zastosowania możliwe staje się odpowiednio wczesne wykrycie ich niedrożności oraz będących zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia pacjenta, tętniaków. Jest ono niezwykle często zalecane przy ocenie stanu naczyń krwionośnych, a jego wykonanie może wpłynąć na rozpoczęcie właściwej terapii. 

USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych - Lublin

Pośród naszych usług znajduje się USG żył w Lublinie. Badanie USG polega na wykrywaniu skrzeplin wewnątrznaczyniowych, ocenie morfologicznej naczyń i sprawdzeniu wydolności żył głębokich. W wyniku tego możemy dowiedzieć się, czy dany pacjent kwalifikuje się do operacyjnego leczenia żylaków. 

Natomiast USG tętnic umożliwia ich zobrazowanie przy jednoczesnym zbadaniu ich przepływu. Podczas analizy morfologicznej możemy wykryć skrzepliny, tętniaki, pogrubienia wewnętrznej warstwy naczynia oraz blaszki miażdżycowe. 

usg żył lublin

Leczona zakrzepica - Lublin

W naszym gabinecie możesz wykonać zarówno USG żył, jak i USG tętnic. USG dopplerowskie jest wskazaniem szczególnie dla osób, które zmagają się z nieprawidłowym i trudnym gojeniem się ran, bólem, a także drętwieniem oraz marznięciem koniczyn, zaburzeniem czucia, zakrzepicą żył czy występującą w okolicy górnych bądź dolnych kończyn miażdżycą. Nasze gabinety i ośrodek znajdują się w dogodnej lokalizacji w Lublinie. Pracujący u nas specjaliści z dużym zaangażowaniem starają się objaśniać wszelkie pojawiające się, podczas procesu leczenia, niejasności.

Zakrzepica - objawy

Mimo niewielu objawów wskazujących na występowanie zakrzepicy żylnej istnieją metody oraz symptomy umożliwiające jej rozpoznanie. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagą na nawracające bóle nóg, obrzęki łydek oraz podwyższoną temperaturę. Ponadto istotnymi czynnikami wskazującymi na zakrzepicę jest pojawiający się podczas dotyku ból nogi oraz zaczerwienienie bądź zasinienie kończyn. 

Czym grozi zakrzepica kończyn dolnych?

Zakrzepica żylna jest niezwykle niebezpieczną chorobą, która ze względu na swoją bezobjawowość często jest przez długi czas niewykrywana. Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zakrzepica w wyniku odrywania i przemieszczania się skrzeplin niejednokrotnie prowadzi do zatoru tętnicy płucnej, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta. W niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do zatrzymania krążenia, niedotlenienia, a w jego następstwie do śmierci. Częstym powikłaniem związanym z zakrzepicą żylną jest zespół pozakrzepowy polegający na występowaniu obrzęków i bólu kończyn, skurczy mięśni oraz wielu innych uciążliwych dolegliwości.

usg doppler

Kto jest narażony na zakrzepicę (Lublin)?

Zakrzepica (Lublin) niekiedy nie daje zauważalnych objawów. Z tego względu osoby z grupy ryzyka powinny szczególnie zadbać o okresowe badania USG żył w Lublinie.

Wśród czynników ryzyka zakrzepicy (Lublin) wyróżnia się otyłość, przypadki zakrzepicy w rodzinie, urazy, przebyte w niedalekiej przeszłości operacje chirurgiczne, niedowład kończyn dolnych, sepsa, przebyta zakrzepica, nowotwory złośliwe, choroby jelit, ciąża i połóg, choroby szpiku kostnego i wiele innych. Warto także mieć świadomość, że zagrożenie zakrzepicą (Lublin) wzrasta wraz z wiekiem zwłaszcza po 40 roku życia i może wystąpić również w wyniku tak niepozornych sytuacji, jak wielogodzinny lot samolotem.

Na czym polega USG żył? Lublin

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że USG tętnic (Lublin) jest badaniem całkowicie bezpiecznym, a zarazem bezbolesnym. Obrazowanie odbywa się za pomocą głowicy ultrasonograficznej, która emituje fale elektrodźwiękowe. Te z kolei po zetknięciu z krwinkami czerwonymi odbijają się, co skutkuje zmianą częstotliwości. Dzięki temu USG żył (Lublin) pozwala ocenić, w jakim kierunku i jak szybko przepływa przez nie krew, a to z kolei – czy występuje zakrzepica (Lublin). Obraz ultrasonograficzny umożliwi także stwierdzenie stanu, w jakim znajdują się ściany naczyń żylnych.

Samo badanie, jakim jest USG tętnic, przeprowadzane jest przy pomocy specjalnego żelu, który sprawia, że fale przenikają łatwiej w głąb tkanek, a co za tym idzie, obraz cechuje się lepszą jakością i pozwala na większą pewność w ocenie i diagnozie.

USG tętnic, Lublin – jak przygotować się do zabiegu?

Wykrywanie zakrzepicy (Lublin) za pomocą USG żył nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak jest kilka rzeczy, których nie warto robić przed zabiegiem w celu poprawy jakości badania.
Dzień przed wizytą na badanie USG tętnic w Lublinie należy zrezygnować z picia wody gazowanej, a także jedzenia potraw, które mogą powodować puchnięcie czy wzdymanie. Skóra powinna być czysta, nie powinny się na niej znajdować kremy ani maści.Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@www.terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.