Pessaroterapia

Przed leczeniem pessarem każdą pacjentkę zapraszamy na konsultację ginekologiczną z dr Ewą Baszak-Radomańską w celu diagnostycznym i dobrania odpowiedniego rodzaju pessara. Stosujemy pessary wykonane z miękkiego silikonu, co znacznie poprawia tolerancję i ułatwia użytkowanie. Pessary są zakładane do pochwy w ciągu dnia (wyjmowane na noc).

    W celu terapii nietrzymania moczu lub obniżenia/wypadania macicy  proponujemy zastosowanie jednego z 3 rodzajów pessarów:

1. Pessar  kostkowy.

    Pessar kostkowy znajduje zastosowanie w schorzeniach takich jak obniżenie pochwy i macicy. Stosuje się go także w celu rozluźnienia zrostów i zwężeń pochwy  a także w leczeniu problemów z oddawaniem moczu.  Pessar kostkowy stosowany jest również przed operacjami likwidującymi wypadanie pochwy i/lub macicy wraz z estrogenami dopochwowymi aby poprawić krążenie tkankowe.

 

              
 

2. Pessar  pierścieniowy.

    Pessar ten stosowany jest przy wysiłkowym lub mieszanym nietrzymaniu moczu. Posiada specjalne zgrubienie, które podtrzymuje okolicę  pomiędzy pęcherzem a cewką moczową.  W momencie, gdy w jamie brzusznej wzrasta ciśnienie  podczas kaszlu lub przy poruszaniu się pessar  zapobiega otwieraniu się górnej części cewki moczowej.  Zgrubienie znajdujące się w pessarze może także zapobiegać przedostawaniu się niewielkich ilości moczu do cewki moczowej, co może dawać dobre efekty w zakresie naglącego lub mieszanego nietrzymania moczu.

 

    

  3. Pessar cewkowy kołnierzowy.

   Zalecany jest  przy wysiłkowym lub mieszanym (WNM/MNM) nietrzymaniu moczu, współwystępującym z obniżeniem ścian pochwy.

                                                        

 

 

Akordeon

Specjaliści

Nasi specjaliści (sprawdź dostępne terminy)

* Spotkania można umawiać telefonicznie: 81 442 72 72; 501 018 138 lub osobiście w rejestracji. Czas trwania wizyt jest różny u poszczególnych specjalistów, najczęściej trwają 20-60 min.

 

mgr piel. Marta Nowosad

Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ze specjalnością pielęgniarka i położna oraz specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii.


Od grudnia 2008 roku prac...

więcej
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij