Fascynuje nas kobieca strona świata
 
TERPA Sp. z o. o. Sp. k.
NIP 9462658276
ul. Pogodna 34
20-333 Lublin
tel. 501 018 138
gabinety@terpa.eu
Pon. - Pt. 8.00 - 20.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Fizjoterapia

Przed umówionym terminem wizyty, prosimy o zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi wykonywanego zabiegu.

Czas trwania wizyty wynosi od 45 do 60 min.

Zabiegi opisane są poniżej. Szczegółowe pytania należy kierować do terapeuty. Terapeuta może przekazać indywidualne zalecenia pacjentce/pacjentowi. 

Prosimy o uprzedzenie specjalisty o przyjmowanych lekach, nawet tych na pozór nieznaczących (np. aspiryna), oraz o współistniejących chorobach.

Po przeprowadzonym leczeniu mogą występować reakcje pozabiegowe, które mogą utrzymywać się przez 48-72 godziny. Możliwość wystąpienia i nasilenia reakcji pozabiegowych terapeuta może stwierdzić na podstawie wywiadu i badania palpacyjnego o czym Pacjent jest informowany.

Wskazania do terapii:

– przewlekły ból urogenitalny, wulwodynia,
– zespoły bólowe kręgosłupa,
– wzdęcia, zaparcia, biegunki,
– zespoły bólowe kończyn górnych i dolnych,
– wysiłkowe nietrzymanie moczu i stolca,
– bolesne miesiączki,
– rwa kulszowa , barkowa,
– zespoły uciskowe nerwów obwodowych,
– stan po zabiegach ortopedycznych,
– stan po ginekologicznych zabiegach operacyjnych,
– przygotowanie do ciąży i porodu,
– napięciowe bóle głowy i migreny,
– funkcjonalne zaburzenia metaboliczne i hormonalne.
back pain

Fizjoterapia stanowi integralny element postępowania terapeutycznego pacjentek z przewlekłym bólem uro-genitalnym (wulwodynia, dyspareunia), niewydolnością mięśniowo-powięziową, pacjentek z zespołem bólowym kręgosłupa w okresie ciąży i połogu, a także osób na co dzień borykającymi się z bólami narządu ruchu oraz dysfunkcjami ze strony układu pokarmowego (wzdęcia, zaparcia, zgaga, bóle żołądka, bóle brzucha, itp.)

 

  • Istotnym elementem spotkań z fizjoterapeutą jest szczegółowy i obszerny wywiad mający na celu ustalenie chronologii występowania dysfunkcji i zaburzeń oraz potencjalnej przyczyny dolegliwości, a także postawienie hipotezy terapeutycznej. Pytania dotyczą wszystkich dolegliwości, które trwały dłużej niż 3 tygodnie, wszystkich urazów oraz często powtarzających się schorzeń i chorób przewlekłych.
  • Ocena postawy to kolejny krok po zebranym wywiadzie. Dokonuje się jej oceniając sylwetkę pacjentki/pacjenta rozebranej/go do bielizny lub w topie sportowym i krótkich spodenkach. Celem jest ustalenie ewentualnych asymetrii i zaburzeń postawy wynikających z nieprawidłowych nawyków ruchowych i zachowań.
  • Testy ruchowe: ocena ruchowa poprzez wykorzystanie prostych testów ortopedycznych i funkcjonalnych pozwala na prowokację dolegliwości i możliwość powtórnej oceny po przeprowadzonym leczeniu z wykorzystaniem metody Manipulacji Powięzi wg Stecco „Fascial Manipulation” w celu weryfikacji skuteczności przeprowadzonej terapii.
  • Badanie palpacyjne: ocena palpacyjna ma na celu zlokalizowanie obszarów ciała mających nieprawidłowe napięcie mięśniowo-powięziowe oraz punktów o zaburzonym ślizgu międzypowięziowym, które mogą prowokować powstawanie dysfunkcji lub być konsekwencją nieprawidłowego procesu gojenia się tkanek, w konsekwencji manifestując się bólem.
  • Leczenie z wykorzystaniem metody Manipulacji Powięzi: praca polega na pocieraniu ówcześnie zlokalizowanych punktowych zmian w systemie powięziowy. Podczas jednej sesji leczy się 6-8 punktów.

Reakcje pozabiegowe: po przeprowadzonym leczeniu mogą występować reakcje pozabiegowe, które mogą utrzymywać się przez 48-72 godziny. Najczęstsze reakcje na przeprowadzone leczenie to: bóle i zawroty głowy, nudności (nasilenie dolegliwości bólowych trwa maksymalnie 48 godzin), zaczerwienienie i obrzęk w obrębie leczonego punktu. Możliwość wystąpienia i nasilenia reakcji pozabiegowych terapeuta może stwierdzić na podstawie wywiadu i badania palpacyjnego o czym Pacjent jest informowany.

Nasi specjaliści

Holistyczne i spersonalizowane podejście do każdego Pacjenta i jego problemu zapewnia wysoką jakość oraz skuteczność fizjoterapii w Gabinetach i Ośrodku Terpa. Międzynarodowe doświadczenie oraz szereg szkoleń doskonalący gwarantują profesjonalizm i oczekiwane rezultaty.

1

mgr Aleksandra Pytlak

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, wolontariusz w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, animator Sercańskich obozów narciarskich oraz żeglarskich. Współprowadziła zajęcia sportowe dla dzieci z MPDz i przepuklinami oponowo-rdzeniowymi oraz była instruktorem na obozach dla dorosłych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Niedawno ukończyła także staż zagraniczny w Termach Lamalou Les Bains we Francji. Prywatnie wielbicielka ruchu w każdej postaci.

W Ośrodku Terpa prowadzi: fizjoterapie pacjentek w Programie Recover, Projekt WAŻKA, masaż bańką chińską, Nordic Walking oraz treningi personalne.

Aleksandra Pytlak – ZnanyLekarz.pl

Terminy przyjęć:

Poniedziałek: 9.00 – 15.00

Wtorek: 9.00 – 15.00

Środa: 9.00 – 15.00

Czwartek: 9.00 – 15.00

Piątek: 9.00 – 15.00

Rejestracja:

512 296 683

Koszt wizyty:

Wizyta fizjoterapeutyczna – 130 zł

Zabieg TECAR (30 min)  – 100 zł

Zabieg TECAR (15 min) – 70 zł

Masaż całościowy (2 godz.) – 200 zł

Masaż częściowy – 100 zł

Masaż bańką chińską  – 100 zł

Kinesiotaping- 50 zł

Trening personalny – 100 zł



Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany adres e-mail Newslettera Terpa Sp. z o. o. Sp. k. oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144 poz.1204).

Możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego otrzymanego od nas e-maila lub kontaktując się z nami pod adresem osrodek@terpa.eu. Będziemy traktować Twoje informacje z szacunkiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk ochrony prywatności, odwiedź naszą stronę internetową. Klikając poniżej, zgadzasz się, że możemy przetwarzać twoje informacje zgodnie z tymi warunkami.