Przed porodem

w ofercie znajduje się:

Akordeon

 1. Choroby wieku rozwojowego: czy przechorowana/szczepienie na różyczkę, ospę wietrzną, świnkę.
 2. Wizyta lekarska: ok. 2 miesiące przed planowaną ciążą (badanie ginekologiczne z usg narządu rodnego, rozmaz cytologiczny) z badaniami dodatkowymi. Suplementacja: kwas foliowy, witamina D3. Kontrolna wizyta ginekologiczna 1 x rok.
 3. Wizyta u stomatologa (co 6 miesięcy) z usunięciem kamienia nazębnego.
 4. Poczucie szczęśliwości, miłość i regularne współżycie (ok. 2x tydzień).
 5. Redukcja masy ciała (w sytuacji nadwagi i otyłości), zdrowy styl życia (nie więcej niż 2 kawy/dobę). KONSULTACJA W ZAKRESIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA (Terpa, Beata Siwik)
 6. Bez przyjmowania alkoholu, leków, prześwietleń RTG, planowych zabiegów w II fazie cyklu.

 

W Terpie ciężarna otrzymuje wsparcie całego Zespołu. Indywidualne i wielokierunkowe podejście. Opiekunem pary w ciąży jest Iza Dzieniecka.


Kierunki pracy z ciężarną:
1. Opieka lekarska położnika: wizyty lekarskie z badaniem ginekologicznym, osłuchiwaniem tętna płodu. Ocena USG i kardiotokograficzna. Badania laboratoryjne. „Zielone światło” czyli konsultacja najszybciej jak to możliwe w sytuacjach nagłych.
2. Konsultacja z psychologiem (Aga Mazurkiewicz): redukcja stresu, metody relaksacji, nauka oddechu, psychoterapia, EEG-biofeedback
3. Konsultacje żywieniowe w ciąży (Beata Siwik)
4. Konsultacje z fizjoterapeutą (Paweł Malicki): w sytuacji dolegliwości korzeniowych (bóle krzyża), bólów głowy, dolegliwości bólowych w okolicy żeber, innych dolegliwości kostno-stawowych. Terapia manualna i taping (dynamiczne plastrowanie).

 

Szkoła rodzenia: indywidualne warsztaty z położną Izą Dzieniecką

W zakresie szkoły rodzenia odbywają się 3 spotkania w III trymestrze. Najczęściej w domu, do którego zostanie przyniesione dziecko po urodzeniu.


Tematyka w szkole rodzenia:

 • w oczekiwaniu na dziecko: - co jest mi potrzebne? kupowanie podstawowego wyposażenia
 • jaki szpital wybrać?
 • kiedy jechać do szpitala?
 • przygotowanie do porodu, zmniejszenie ryzyka pęknięcia krocza, masaż krocza
 • przebieg porodu
 • opracowanie planu porodu
 • postępowanie w II okresie porodu, zmniejszenie ryzyka uszkodzeń mięśni miednicy
 • rzeczy potrzebne w szpitalu (dla mamy, dla dziecka)
 • idziemy do domu - przygotowanie rzeczy do wypisu
 • pierwszy dzień w domu - co zrobić, żeby był jak najmniej stresujący?
 • jak rozpoznawać potrzeby dziecka
 • postępowanie w porodzie nagłym (w domu),
 • edukacja w zakresie pielęgnacji (kąpiel) dziecka i karmienia
 • karmienie piersią: edukacja przed porodem i poradnictwo po urodzeniu dziecka

Poród: obecność i wsparcie douli (położnej) w czasie porodu

Na spotkaniach  będziemy z noworodkiem Filipem (na zdjęciach). To lalka, z którą, jak na symulatorze Boeinga, opracujemy bezpieczne manewry.
Szkoła Rodzenia ma oswoić nieznane. Wprowadzić w nową, najważniejszą, życiową rolę.

.

 

 

Poradnictwo w zakresie karmienia piersią i pielęgnacji noworodka

 1. Konsultacja z ginekologiem gdy istnieje taka potrzeba: zdjęcie szwów, gorączka, zatrzymanie odchodów, każdy inny niepokój. Wizyta ginekologiczna po połogu (6 tygodni po urodzeniu dziecka): badanie ginekologiczne, badanie piersi,  ewentualnie pobranie rozmazu cytologicznego, poradnictwo antykoncepcyjne. W sytuacji bólu w związku ze współżyciem seksualnym, suchości, bólu (napięcia, ciągnięcia, ucisku w okolicy blizny po nacięciu krocza), świądu i pieczenia sromu po współżyciu seksualnym wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
 2.  Konsultacja z fizjoterapeutą: gdy dolegliwości korzeniowe, bóle bioder, inne dolegliwości mieśniowo-powięziowe. Kostno-stawowe. Trapia manualna i taping (dynamiczne plastrowanie). Każdej kobiecie po urodzeniu dziecka należy się fizjoterapia (utrata stabilizacji kręgosłupa przez mięśnie powłok brzusznych, przeciążenia kręgosłupa związane z opieką nad dzieckiem)
 3. Terapia miednicy: rehabilitacja mięśni dna miednicy w związku z porodem, nauka ćwiczeń mięśni dna miednicy (biofeedback).

 

Pakiet został zaprojektowany, aby:

 1. przedstawić Państwu spektrum naszych możliwości w pracy z parą w ciąży,
 2. aby zredukować Państwa koszty związane z ciążą  i po urodzeniu dziecka (o 20% w stosunku do odpłatności poza pakietem). W sytuacji konieczności częstszych wizyt ginekologicznych czy dodatkowych badań – nie są związane z dodatkową odpłatnością.
 3. dać poczucie bezpieczeństwa i otoczyć Państwa troskliwą opieką. Konsultantką dla Pacjentek w PIASTUNCE jest położna, Iza Dzieniecka.


Pakiet PIASTUNKA obejmuje:

 1. Opiekę lekarską. Zawarto średnią liczbę wizyt ginekologicznych (minimum 10)
 2. Szkołę rodzenia: 3 spotkania przed porodem oraz 1 spotkanie po urodzeniu dziecka (poradnictwo laktacyjne).
 3. Konsultacje z psychologiem: techniki relaksacji, pracy z ciałem, redukcja stresu, diagnostyka psychologiczna (2 spotkania). Gdy pacjentka decyduje się na dłuższą pracę z psychologiem, spotkania poza pakietem są dodatkowo płatne.
 4. Konsultacja z fizjoterapeutą: 2 spotkania po urodzeniu dziecka. W sytuacji decyzji o szerszej fizjoterapii czy konieczności terapii w ciąży, spotkania są dodatkowo płatne.
 5. Konsultacja w zakresie rehabilitacji dna miednicy po połogu: 1 spotkanie z biofeedbackiem (w pakiecie jest także czujnik dopochwowy) oraz bezpłatne wypożyczenie profesjonalnego urządzenia do kontroli pracy z mięśniami w domu (UControl) na 7 dni, na życzenie pacjentki (wpłata kaucji, zwrot po oddaniu urządzenia).
 6. Badania ultrasonograficzne (skan w 12 tygodniu, 2 badania strukturalne oraz minimum 4 badania usg z oceną dobrostanu płodu: test biofizyczny, przepływy dopplerowskie, ocena wielkości dziecka), co obejmuje przynajmniej 7 badań płodu, oraz min. 3 oceny szyjki macicy w usg.
 7. Badania laboratoryjne (wyszczególnione w umowie Pakietu)
 8. Badania KTG (przynajmniej 2)

Pakiet zawiera wielospecjalistyczną opiekę nad ciężarną, dzieckiem i mężczyzną, który jest zapraszany na spotkania w Terpie. Nie oferujemy zwrotu pieniędzy, jeśli Państwo zrezygnujecie z części proponowanych usług. Pacjentki pracujące z nami w ramach Pakietu PIASTUNKA mają 20% rabatu na obecność douli (położnej) przy porodzie.


Pakiet PIASTUNKA może być podzielony na trymestry. Wyłącznie pakiet częściowy dotyczący III trymestru obejmuje szkołę rodzenia, konsultacje z psychologiem, fizjoterapeutą i terapię miednicy. Zwrot za niewykorzystany pakiet (na życzenie pacjentki bądź na skutek powikłań ciąży) dotyczy kosztów każdego trymestru, który jeszcze się nie zaczął.

 

Plan Porodu to  dokument, w którym kobieta zawiera swoje oczekiwania względem porodu.
Wedle obowiązujących od 20 września 2012 r. Standardów Opieki Okołoporodowej (Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem Dz.U.12.1100), plan porodu powinien zstać opracowany opracować wspólnie z położną lub lekarzem prowadzącym ciążę.

*Wzór planu porodu napisany przy pomocy kreatora planu porodu Fundacji Rodzić po Ludzku.

                                                            

Specjaliści

Nasi specjaliści (sprawdź dostępne terminy)

* Spotkania można umawiać telefonicznie: 81 442 72 72; 501 018 138 lub osobiście w rejestracji. Czas trwania wizyt jest różny u poszczególnych specjalistów, najczęściej trwają 20-60 min.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij